Home » Güncel » Isparta’nın gururu Sema 5. kez ŞAMPİYON…

Isparta’nın gururu Sema 5. kez ŞAMPİYON…

Geçtiğimiz günlerde IYAŞSPOR Kulübü’nün Milli Boksörü Sema Çalışkan, İzmir Çeşme’de yapılan Büyük Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonasında 75 kiloda Türkiye şampiyonu olmuştur. Ayrıca yine IYAŞSPOR kulübü sporcumuz 2002 doğumlu Ramazan Demir’de Ağustos 2015’de Muğla’da düzenlenen Üst minikler Ferdi Boks Şampiyonasında Türkiye 3. sü olmuştur.

Iyaş Restaurant’ta saat 1.00 de düzenlenen Basın toplasında Iyaş Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol IYAŞSPOR un başarılarıyla gururlandıklarını belirterek;

Bugün burada IYAŞSPOR Kulübümüzün Boksörlerinin başarısını kutlamak için toplandık. Geçen Hafta 5-10 Ocak tarihlerinde İzmir Çeşme’de yapılan Büyük Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonasında 75 kg sporcumuz Sema ÇALIŞKAN Türkiye şampiyonu olarak hepimizi gururlandırmıştır. Bununla beraber yine 2002 doğumlu sporcumuz Ramazan Demir Ağustos 2015 te Muğla’da düzenlenen Üst Minikler Ferdi Boks Şampiyonasında Türkiye 3. sü olmuştur.

Sema kızımız bugüne kadar bizimle 5 kez Türkiye Şampiyonluğu, 1 kez Avrupa Birliği 3.lüğü, 1 kez Avrupa 2.liği  1 kez Dünya 3.lüğü ve 1 kez Avrupa Olimpiyatlarında Olimpiyat 5.liği kazanmıştır.

Nisan ayında Samsun’da yapılacak olan 2016 Rio Olimpiyatları Avrupa kıtası eleme maçları için 17 Ocak ta Milli Takım Kampına katılacaktır. Rio Olimpiyatları 2016 Haziran ve Temmuz aylarında yapılacaktır.

Iyaşspor Kulübü olarak spora desteğimiz ve yatırımlarımız devam etmektedir. Geçen sene kurulan Futbol Kulübümüzde 10-15 yaş arası 45 çocuğumuzu yetiştirmekteyiz. Geçen sene U12 takımımız Isparta şampiyonu olmuş, bu yıl U15 kategorisinde Isparta 2.si olmuşlardır.

Sema Çalışkan ve antrenörü Melihşah Sarıca’da  hedeflerinin ve ideallerinin doğrultusunda ilerlerken desteklerini esirgemeyen Iyaş Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol başta olmak üzere tüm Iyaş ailesine teşekkür ederken  Olimpiyat şampiyonluğu madalyasını da ülkemize getirerek ülkemizi gururlandırmak istediklerini söyledi.

İlginizi Çekebilir

Iyaş 21. Yıl Geleneksel İndirim Festivali Başladı…

14- Mart – 14 Nisan tarihleri arasında %50’ye varan büyük indirimleri kaçırmayın. Iyaş 21. yıl …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.