Home » Güncel » Tebrikler SEMA…

Tebrikler SEMA…

İtalya’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda ikinci olan Milli Boksörümüz Sema Çalışkan, Isparta’ya gümüş madalyayla döndü.

Geçtiğimiz günlerde IYAŞ Gençlik Spor Kulübü’nün Milli Boksörü Sema Çalışkan, İtalya’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonasından Avrupa ikinciliğiyle döndü. 75 kiloda gümüş madalya kazanan Çalışkan, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Sema Çalışkan’ı tebrik etmek amacıyla Iyaş Kafeterya’da  yemek ve ödül töreni düzenlendi. Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, Iyaş Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol, Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Iyaş Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol  Sema Çalışkan’a ödülünü takdim etmesinin ardından yapmış olduğu konuşmada şunları dile getirdi:

“Sema Çalışkan kızımız Iyaşspor sponsorluğunda  İtalya’da yapılan Genç Bayanlar boks şampiyonasında ikincilik elde etti ve gümüş madalya kazandı. Şu an burada elde etmiş olduğu başarıyı konuşmak ve kendisi tebrik etmek için toplanmış bulunuyoruz. Önümüzdeki günlerde Çin’de yapılacak olan olimpiyatlarda inşallah Türkiye’yi temsil edecek. Sema kızımız inşallah dünya şampiyona lığına doğru gidecek. Biz onun çalışmalarından mutlu ve gururluyuz. Zaten elde etmiş olduğu başarılar da göstermiş olduğu gayretin bir sonucudur. İnşallah önümüzdeki dönemlerde Dünya şampiyonluğu, Avrupa şampiyonluğu,  Olimpiyat şampiyonluğu gibi başarılar elde edeceğine inancımız tamdır” dedi.

DSC_9408

Kutlamaya katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek ise konuşmasında şunları söyledi:

“ İlk olarak Iyaş Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol’a ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etmek istiyorum. Klüpleşerek sporcularımıza sahip çıkmalarından dolayı son derece mutluyum. Özellikle boks dalında Sema Çalışkan kızımız ve antrenörü Melihşah Sarıca’nın üstün gayretleri neticesinde iyi bir derece elde ettiler. Öncelikle Türkiye Şampiyonluğu, Dünya 3.lüğü ve son olarak ta Avrupa İkinciliği ve finale kalan tek Türk sporcusu olması bizi oldukça gururlandırdı. Bundan dolayı ben herkesi kutluyorum. Son dönemlerde sadece boksta değil diğer dallarda da oldukça aktifiz. İnanıyorum ki önümüzdeki dönemlerde Isparta’dan en az 10 branşta Avrupa Şampiyonluğu, Dünya Şampiyonlukları bekliyoruz. Katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum.”

Sema Çalışkan ve antrenörü Melihşah Sarıca’da  hedeflerinin ve ideallerinin doğrultusunda ilerlerken desteklerini esirgemeyen Iyaş Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol başta olmak üzere tüm Iyaş ailesine teşekkür ederken  Olimpiyat şampiyonluğu madalyasını da ülkemize getirerek ülkemizi gururlandırmak istediklerini söyledi.

İlginizi Çekebilir

Iyaş 21. Yıl Geleneksel İndirim Festivali Başladı…

14- Mart – 14 Nisan tarihleri arasında %50’ye varan büyük indirimleri kaçırmayın. Iyaş 21. yıl …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.